Help make Alexa smarter on Alexa Answers. Sign in with Amazon

Miscellaneous

How much does it cost to produce a nickel?


It costs 2¢ to make a penny and 7¢ to make a nickel

{{ relativeTimeResolver(1604691716190) }}

LIVE
Points points 49
Rating

Similar Questions
Sign in to view all similar questions
Miscellaneous 1 Answer

Join Alexa Answers

Help make Alexa smarter and share your knowledge with the world

LEARN MORE