Help make Alexa smarter on Alexa Answers. Sign in with Amazon

Miscellaneous

What does per lesson mean?


Per lesson means for each lesson. For instance, if someone charges you $15 per lesson, that means you would pay $15 for each lesson.

{{ relativeTimeResolver(1641948603576) }}

LIVE
Points points 1
Rating

Similar Questions
Sign in to view all similar questions
Miscellaneous 1 Answer
Miscellaneous 1 Answer
Miscellaneous 1 Answer
Miscellaneous 1 Answer

Join Alexa Answers

Help make Alexa smarter and share your knowledge with the world

LEARN MORE